Okolo novej PC hry sa rozpútala obrovská kontroverzia, no niet sa čomu čudovať
Pripravte sa na niečo veľmi kontroverzné. Za poslednú dekádu, vlastne dve sme sa v hernom priemysle síce stretli už s niekoľkými skutočne diskutabilnými titulmi, no aktuálne je tu jeden z najnovších a ten si určite zaslúži (v opačnom prípade skôr nezaslúži) našu pozornosť. Dokonca sám autor tohto „diela“ sa vyjadril v zmysle, že daná hra nie je určená pre bežné publikum. Čo si teda pod tým máme predstaviť?
Zrejme niečo zvrátené, však? Áno, presne tak! Je vlastne viac než isté, že autori tejto videohry sa prakticky na širšie publikum ani zamerať nechceli, no samotná kontroverzia okolo tohto titulu a priznajme si, že aj zaujímavosť na seba nenechala dlho čakať a dnes sme tak s touto hrou (bohužiaľ) zoznámení. Ako sa vraví, aj zlá reklama je reklama a v tomto prípade si tak obrovskú reklamu spravil nový titul s názvom Rape Day (Deň znásilnenia).
Pokiaľ sa chcete vžiť do úlohy sociapata s jediným cieľom- znásilňovať, ničiť a vraždiť, táto hra je aj napriek tone diskutability a rozhorčených vyjadrení kritikov (stále) dostupná na Streame. Hodí sa možno pripomenúť, že na oficiálne spustenie predaja Rape Day eštelen čaká a ktovie, či sa vôbec do predaja dostane. Skôr by ma veľmi prekvapilo, ak by do predaja spustený tento produkt bol. Ale človek dnes nikdy nevie a myslím, že sa nájdu zvedavci, ktorí by za túto hlúposť utratili nemalé peniaze. A v kapitalizme sa dá predsa speňažiť všetko, nehľadiac na morálne hodnoty.
Dej hry
Vlna kritiky sa zosypala už na skúšobné 30-minútové demo, ktoré sa údajne pripravovalo až 2 roky. Hlavný „hrdina“, respektíve masový vrah a násilník sa ocitá v zombie apokalypse, kde vládne anarchia a vy máte nad týmto psychopatom kontrolu a plníte jeho netradičné chúťky. Väčšinou budete svedkami brutálneho násilia, nemorálnych rozhodnutí, znásilnení,… apod., do podrobností už ďalej zachádzať nemusíme. A to je asi tak všetko, no za zmienku stojí ešte šialený koncept hry, kedy vlastne týmto násilím napomáhate „ k masívnej adaptácii ľudstva vo svete“ a vlastne tým robíte „dobrý skutok“.